iQOO’nun yeni performans odaklı tableti yakında piyasada

Teknoloji dünyasının hızla gelişen bir alanı olan mobil cihazlar ve tabletler konusunda iQOO markası, son zamanlarda dikkat çekici adımlar atıyor. Yeni nesil amiral gemisi telefonları iQOO 12 ve iQOO 12 Pro’yu Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile piyasaya sürdükten sonra, iQOO şimdi de Aralık ayında iQOO Neo 9 serisini duyurmayı planlıyor. Ancak bununla sınırlı kalmayıp, iQOO’nun daha küçük boyutlu bir tablet üzerinde çalıştığına dair sızıntılar da var.

Öncelikle, iQOO’nun mevcut tablet modeli iQOO Pad’e kısa bir göz atalım. Bu cihaz, gümüş rengiyle dikkat çekiyor ve yılın başlarında piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise, yeni bir sızıntıya göre iQOO, 8.8 inç ekran boyutuna sahip performans odaklı bir tablet üzerinde çalışıyor. Bu bilgi, duyumuyla tanınan Digital Chat Station tarafından Weibo üzerinden paylaşıldı. Ne var ki, bu yeni cihazın adı henüz açıklanmadı.

Bir diğer önemli nokta, iQOO’nun aynı zamanda Dimensity 9300 yonga setine sahip bir başka tablet üzerinde de çalıştığı yönünde. Bu tabletin iQOO Pad 2 olarak adlandırılma ihtimali var. Bu durumda, 8.8 inçlik yeni iQOO tabletin “iQOO Pad Air” veya “SE” olarak adlandırılması mümkün görünüyor.

iQOO’nun yeni performans odaklı tableti yakında piyasada

Söz konusu 8.8 inçlik tabletin, Vivo Pad 3‘ün ardından 2024’ün ikinci çeyreğinde tanıtılacağı söyleniyor. Vivo’nun Nisan 2024’te Vivo Pad 3 tablet ve Vivo X Fold 3 serisi katlanabilir telefonları piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu durum, iQOO Pad Air’ın Nisan veya Mayıs 2024’te tanıtılacağına işaret ediyor.

Ne yazık ki, iQOO Pad Air hakkında daha fazla bilgi henüz mevcut değil. Bu gizemli tablet hakkında daha fazla bilgi almak için gelecek raporları beklemek en iyisi.

Ayrıca, iQOO’nun Aralık ayında yoğun bir takvimle karşı karşıya olduğunu belirtmek gerek. Şirket, iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro’yu henüz açıklanmamış bir tarihte tanıtacak. Ayrıca, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile çalışan iQOO 12 5G’nin resmi lansmanı 12 Aralık’ta yapılacak. iQOO 12’nin sadece ana pazarında değil, diğer Asya pazarlarında da tanıtılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir