Yeni Tomb Raider oyunu için ilginç iddia

Crystal Dynamics, bugün yeni bir ismi ekibine dahil etti. Daha önce Days Gone’ın yönetmeni olarak görev alan Jeff Ross, firma bünyesinde sözleşmesini yaptı. Henüz tam olarak hangi yapım için anlaştığı bilinmese de yeni Tomb Raider oyunu içinde bir görev alacak olması ihtimali bulunuyor.

Yeni Tomb Raider oyunu, Jeff Ross tarafından yönetilebilir

Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Crystal Dynamics’de Tasarım Direktörü olarak göreve başladığını açıklayan Ross, bu yaz firmanın merkezi olan Seattle’a taşınacağını söyledi.

I’m excited to announce I now work at the amazing Crystal Dynamics as Design Director. That’s all I can say other than I’m thrilled with the project, and especially the team of really wonderful people.

I will become a Seattleite this summer.

Also–Come work with me! https://t.co/HjDFIFk7MF

— Jeff Ross (@JakeRocket) April 5, 2022

Mesajda aşağıda cümlelere yer verilmiş.

“Crystal Dynamics’te Tasarım Direktörü olarak çalıştığımı duyurmaktan heyecan duyuyorum. Projeden ve özellikle de gerçekten harika insanlardan oluşan ekipten heyecan duymam dışında söyleyebileceğim tek şey bu.

Bu yaz bir Seattleite olacağım.

Ayrıca–Gel benimle çalış!”

Mesajdan anlaşılacağı üzere, proje için ekibin büyütülmesi devam ediyor. Firmanın önemli başlıkları altında Marvel’s Avengers, Legacy of Kain ve Tomb Raider gibi başlıklar bulunuyor. Ancak ekibin büyüme ihtimali göz önüne alınınca, Tomb Raider dahil olabileceği en uygun proje.

Jeff Ross, Sony Entertainment Interactive çatısı altında Days Gone oyununu geliştirmişti. Yapım ne yazık ki büyük beklentiler ile ortaya çıkıp, büyük hayal kırıklıklarını da beraberinde getirmişti. Days Gone 2 yapımı için de birçok güzel fikri olan yönetmen, bunları firmada alacağı yeni oyunda kullanacaktır.

Days Gone oyununun geçtiği ortamları, Tomb Raider serisi ile karşılaştırdığımızda birçok ortak noktanın da olduğunu görüyoruz. Bu sebeple, Jeff Ross’un yeni Tomb Raider oyununda Tasarım Direktörü olarak karşımıza çıkması oldukça kuvvetli bir ihtimal.