Xbox Game Pass için aile paketi geliyor

Xbox Game Pass oyun sektöründeki en avantajlı paketlerden biri, hatta bu konuda en iyisi diyebiliriz. Oyunculara yüzlerce oyunu abonelik ücreti karşılığında oynama imkanı veren Game Pass’in çıkan oyunları ilk günden kütüphanesine eklemesi de büyük avantaj. Özellikle Microsoft’un almış olduğu stüdyoların geliştirdiği yeni oyunlar dışında 3. parti firmaların yapımlarını da ilk günden bu sistemle deneyim edebiliyoruz. Hali hazırda oldukça avantajlı bir kullanım sunan Xbox Game Pass’in çok daha sevindirici bir paketi de yolda gibi gözüküyor.

Xbox Game Pass için aile paketi geliyor

Xbox Game Pass için aile paketi geliyor

Windows Central tarafından yayınlanan rapora göre Microsoft, Xbox Game Pass servisi için bir aile paketi sunmaya hazırlanıyor. Bu planlamanın 2022 yılı içerisinde tanıtılacağı ve yine bu yıl içerisinde aktif edileceği belirtilmiş. Yine aynı raporda Microsoft’un uzun bir süredir Aile Planı oluşturmak istediği, ancak telif ücretlerinin nasıl dağıtılacağı ve üçüncü taraf yayıncıların ücretlerinin nasıl paylaştırılacağına dair bazı soru işaretleri vardı. Anlaşılan Microsoft, tüm bu planlamayı tamamlamak üzere.

Aile Planının tıpkı Microsoft’un Office 365 için halihazırda yürürlükte olan Aile Hesabı sistemini kullanacağı ve aynı ülke içindeki en fazla beş oyuncunun tek bir Xbox Game Pass Aile Planı aboneliğinde tüm kitaplığı paylaşabileceği bildiriliyor. Tabi kişisel Xbox Game Pass aboneliğine göre daha yüksek bir fiyatlandırma olacak ama beş kişi yararlandığında daha avantajlı bir ödeme planına kavuşmuş olacağız.

Diğer taraftan benzer bir planın PC Game Pass sistemi için uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz belli değil.