Ümit Özdağ: ‘ÖSYM’yi Kasaplar Odası’na bağlayalım’

Zafer Partisi Genel Lideri Özdağ, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) önünde yapacağını duyurduğu basın açıklamasını, polisin müsaade vermemesi nedeniyle ÖSYM’nin yakınında gerçekleştirdi.

Özdağ, KPSS’de soruların kimilerinin özel yayınevine ilişkin deneme imtihanında yer aldığı argümanı üzerine Devlet Denetleme Heyeti’nin inceleme başlattığını, ÖSYM Lideri Prof. Dr. Halis Aygün’ün de misyondan alındığını hatırlattı.

“ESAS ÜZERİNDE DURULMASI GEREKEN…”

Özdağ, “Mesele yalnızca bu imtihanda yapılan ve bir dershanenin hazırlamış olduğu 16 sorunun imtihana dahil edilmesi ile ilgili bir yolsuzluk değil. 2006 yılından bu yana değişik şifreleme süreçleriyle başta FETÖ olmak üzere kimi cemaat ve tarikatların bu imtihanlarda yolsuzluk yaparak gençlerin ve yurttaşların geleceğini karartmaları ile ilgili çalışmalardır. Temel üzerinde durulması gereken bunlardır” dedi.

“ÖSYM’Yİ KASAPLAR ODASI’NA BAĞLAYALIM”

2022 KPSS ve evvelki birkaç imtihanla ilgili tespitleri olduğunu aktaran Özdağ, “Devlet Denetleme Heyeti tarafından yapılan soruşturmanın, yalnızca bu 16 soru ile sonlu kalmamasını, bundan evvelki imtihanlarda kullanılan şifreleme yolu ile cevaplandırmanın da araştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun da takipçisi olacağız. Bu, Türk gençlerinin geleceğini elinden alma operasyonudur. Kasaplar, Kasaplar Odası’nda büyük ve küçükbaş bölümü ile ilgili organize oluyor. ÖSYM’yi Kasaplar Odası’na bağlayalım zira ÖSYM de Türk gençlerinin geleceğini katlediyor. Devletin yaptığı imtihanda yolsuzluk olur mu? Oluyormuş. Bu fark edildi. Bunu devlet değil imtihana girenler fark etti ve onlar açığa çıkardı. Sonra öğreniyoruz ki imtihan sorularını hazırlayan dershanenin sahibi, ÖSYM’den diğer ihaleler de almış. Ne kadar büyük bir tesadüf. Hem gençlerimizin hayatını karartıyorlar hem de zenginleşiyorlar” diye konuştu.