Umbrella Academy 3. sezon ile değişikliğe gidiyor

Netflix’in en çok takip edilen yapımlarından biri olan Umbrella Academy 3. sezon ile buluşmamıza az kaldı. Dizi başlamadan kısa bir süre önce de yapımın derecelendirilmesi TV-MA olarak değiştirildi.

Umbrella Academy 3. sezon ile derecelendirmesini değiştiriyor

Daha önce TV-14 olarak belirlenen yapım, yeni sezon ile TV-MA’ya geçiyor. Yani 14 yaş üstüne uygun olan yapım artık yetişkin seviyesine çekilmiş ki bu da yapımın daha çok cinsel içeriğe, daha fazla küfüre ve daha çok şiddete yer vereceği anlamına geliyor.

Elbette Umbrella Academy 3. sezon ile henüz tanışmadığımız için tam olarak ne anlama geleceği hakkında yorum yapabilmemiz pek mümkün değil. Dizinin üçüncü sezonundan ne bekleyeceğimizi bilmememizin asıl nedeni, çizgi romanların ötesine sıçraması. Çizgi romanların 3. cildinden açıkça bir şeyler içerecek olsa da, yapım, Sparrow Academy’nin gelişiyle devam edecek.

Umbrella Academy 3. sezon: Sparrow AcademyResim kredisi: Netflix

Dizinin baş yapımcısı Steve Blackman, çizgi romanın üreticileri Gerard ve Gabriel ile çok yakın çalıştığını, onlardan sonraki bölümler için tiyolar aldığını, kimi zaman ise onların kendisinden bilgi alarak, romanlarına eklediklerini söylüyor. Durum böyle olunca, çizgi romandaki yüksek şiddet, sigara kullanımı gibi şeylerin de diziye gelmesi oldukça muhtemel.