Uğur Dündar’dan Putin tezahüratı açıklaması

Fenerbahçe ile Dinamo Kiev’in karşı karşıya geldiği maçta sarı lacivertli tribünlerin gündem yaratan ‘Vladimir Putin’ tezahüratlarına Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar’dan açıklama geldi.

Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Tipi’nde oynanan Fenerbahçe-Dinamo Kiev müsabakasında Kadıköy tribünlerinin Vladimir Putin’in ismini bağırarak yaptığı tezahürat gündem oldu.

Dinamo Kiev’in Ukraynalı futbolcusu Buyalsky, attığı golden sonra kale gerisindeki tribünler önünde kışkırtıcı halde sevinince Fenerbahçe taraftarları reaksiyon göstermiş ve sonrasında Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in ismiyle tezahürat yapmıştı. Rusya’nın işgali altında olan Ukrayna’nın en büyük iki kadrosundan biri olan Dinamo Kiev’e reaksiyon göstermek isteyen Fenerbahçe taraftarlarının ‘Vladimir Putin’ tezahüratı, toplumsal medyada büyük reaksiyon çekti.

‘BİR KÜMENİN ANLIK TEPKİSİ’

Yaşananların akabinde Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Dündar şu sözleri kullandı:

“Viladimir Putin” tezahüratı alışılmış ki nahoş ve kabul edilemez. Fakat bir kümenin anlık reaksiyonunu tüm taraftara ve topluluğa maletme uğraşı da o tezahürat kadar çirkin!..”