Ubisoft yeni Prince of Persia oyunu üzerinde daha çalışıyor

Ubisoft’un henüz duyurulmamış yeni Prince of Persia oyunu üzerinde çalıştığı raporlandı. Sektörden Tom Henderson’ın Xfire raporuna göre, oyun Moon Studios’un Ori serisinden ilham alınarak hazırlanmakta ve 2.5D (2 boyutlu düzlemde 3 boyutlu tasarımlı) yapıya sahip. Ubisoft Montpellier’in, muhtemelen diğer Ubisoft stüdyolarıyla birlikte proje üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Firma, 2020 yılında Prince of Persia: Sands of Time yeniden yapımı için kolları sıvamış, ancak oyunun orijinalde 2021 olarak planlanan çıkış tarihi süresiz olarak ertelenmişti.

Yeni Prince of Persia tanıtımı ne zaman olacak?

Ubisoft yeni Prince of Persia oyunu üzerinde daha çalışıyor

Henderson’ın raporuna göre Ubisoft yakın bir tarihte tam 20 oyun tanıtımı yapacağı bir dijital etkinlik planlıyor. Etkinlikte henüz başlığı duyurulmayan yeni Prince of Persia oyununun yanısıra Beyond Good and Evil 2, Assassin’s Creed Infinity gibi geçmiş dönemde duyurusu yapılmış ancak yeni detayları güncellenmemiş oyunlar hakkında da yeni bilgiler edinebileceğiz. Etkinlik ayrıca The Crew ve Immortals Fenyx Rising’ın henüz resmi olarak duyurulmamış olan devam oyunlarına da ev sahipliği yapacak.

Fransız firma, ilk dijital konferansı olan Ubisoft Forward’ı Temmuz 2020’de düzenledi. Şirkete göre, format başarılı oldu ve Ubisoft’un önceki E3 konferanslarını geride bırakan sayıda eşzamanlı izleyici kitlesini kendine çekti. Son iki  Ubisoft Forward etkinlikleri de Eylül 2020 ve Haziran 2021’de yapıldı. Bu tarihlere bakarak 20 oyunluk yeni sunumun önümüzdeki bahar veya yaz döneminde yapılacağı tahmin ediliyor.