Türkiye ihtimalli amiral gemisi POCO F4 GT için her şey ortaya çıktı

Kısa süre önce resmi tanıtım tarihi verilen amiral gemisi POCO F4 GT için yapılan sızıntı ile beraber pek bir sürpriz kalmadı.

Geçtiğimiz hafta yapılan resmi paylaşıma göre POCO F4 GT modeli 26 Nisan tarihinde tanıtılacak. Roland Quandt tarafından sızdırılan telefon, net olarak yukarıdaki standart tasarımla karşımıza çıkacak. POCO’nun ikonik sarı rengini taşıyan bir sürümü de bulunacak model, tasarımda en çok arka kamera modülü ile dikkat çekiyor. Toplam üç farklı renkte hazırlanan F4 GT, oyuna odaklanıyor ve bunun için yan taraflarında fiziksel butonlar taşıyor. Bu butonlar yatay kullanımda oyun oynamayı çok daha kolay ve eğlenceli hale getiriyor. Teknik olarak baktığımız zaman gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alan telefon, 6,67 inç FHD 120 Hz ekrana sahip olacak ve bu ekran Corning Gorilla Glass Victus cam ile korunacak. En altta 8 GB, en üstte 12 GB RAM taşıyacak cihaz, 128 GB ve 256 GB dahili depolama ile raflara çıkarılacak.

120W hızlı şarj destekli 4.700 mAh pil taşıyacağı iddia edilen POCO F4 GT, önünde 16 megapiksel çözünürlükte bir ekran deliğine konumlandırılmış selfie kamerası taşıyor. Arkadaki üç kurulumdaki ana geniş açı kameranın ise 64 megapiksellik Sony IMX686 olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Xiaomi’nin POCO markası Türkiye’de oldukça iyi tanınıyor. Çünkü POCO markasından şimdiye kadar POCO X4 Pro 5G, POCO M4 Pro, POCO X3 Pro, POCO X3 GT, POCO X3 NFC, POCO M3 Pro 5G ve POCO F3 gibi telefon modelleri Türkiye pazarına getirildi ve Xiaomi Türkiye tarafından resmi olarak satıldı. Bu açıdan yeni modelin de Türkiye’de satılma ihtimali oldukça yüksek seviyede yer alıyor.

POCO F4 GT bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle