Sony o oyunun isim haklarını yeniledi

Sony, yaptığı yeni alımlar ile Playstation Studios tarafında elini güçlendirirken firma hakkında henüz resmi açıklaması gelmeyen birçok dedikodu da ortaya çıkıyor. Şu sıralar firmanın uzun süredir konuştuğumuz, Xbox Game Pass sistemine rakip olan sistem duyurusu hazırlığında olduğu belirtiliyor. Hatta geçtiğimiz günlerde bu sistemin kod adının Spartacus olduğu ve çok yakında duyurulabileceği belirtilmişti. Bu haberler gelmeye devam ederken aslında firmadan pek beklemediğimiz bir haber daha geldi.

Sony beklenmeyen oyunun isim haklarını yeniledi 

Eski IGN editörlerinden Greg Miller her ne kadar “Sony için çok büyük bir hafta olacak” açıklaması ile heyecanlanmamıza sebep olsa da Sony’den beklenmedik bir haber geldi. Firmanın çok Knack isim haklarını yenilediği ortaya çıktı. Gematsu’nun ortaya çıkardığı habere göre Sony, Japonya’da Knack’in isim haklarını 17 Mart itibari ile yenilemiş. Bu haberin ardından firmanın Knack 3 ile karşımıza çıkabileceği ve bu oyunun Spartacus sisteminde ücretsiz olarak verilebileceği de gelen haberler arasında.

Sony o oyunun isim haklarını yeniledi

Playstation 4 için çıkan Knack oyunları her ne kadar eleştirilerin odağında yer alsa da daha çok küçük yaştaki oyunculara hitap eden bir yapıya sahipti. Yine de Sony’nin bu oyun üzerinde gerekenden fazla durması, eleştirilerin ana sebebi olmuştu.