“Sedat Peker ‘like’ izni aldı”

Gazeteci İsmail Saymaz, suç örgütü lideri Sedat Peker’in yakın çevresiyle yaptığı konuşmayı aktararak, Peker’in sosyal medyada yapılan paylaşımlara ‘like’ izni aldığını ifade etti.

GÜNCEL 30.04.2022 13:40

Abone Ol google-news

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker’in sosyal medyada yapılan paylaşımlara ‘like’ izni aldığı bildirildi.

Gazeteci İsmail Saymaz Halk TV ekranlarında yayınlanan Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası programında Peker’in yakın çevresinden edindiği son durumu paylaştı.

Peker’in, Birleşik Arap Emirlikleri’nin uyguladığı sosyal medya kısıtlamasında ‘like’ izni aldığını ifade eden Saymaz, “Like izni aldığını öğrendim. Yani beğeni izni. Şimdi dün itibariyle retweet yapmaya başladı. Kendisine gelen mesajları aktif bir şekilde paylaşmaya başladı. Ben bugün yakın çevresine sordum. Ne oluyor? Ben bir de şundan şüphelendim. Eleştiriyoruz başka, Cumhurbaşkanı Suudi Arabistan’a gitmişken, neden Sedat Peker bir anda aktifleşti diye içime bir kurt düştü. Ne oluyor yani ne yapmaya çalışıyor? Acaba orada birileri bir şey mi istediler?” ifadelerini kullandı.

Saymaz, şöyle devam etti: “İlk paylaştığı tweetler Alevilik ile ilgili twitlerdi. Dediler ki ‘Peker bu tip tweetler de paylaşarak Alevilik ile ilgili hassasiyetini de ortaya koyuyor. Yaptığı ihlal aslında tek taraflı bir ihlaldi. Ama yakın çevresine söylediğine göre ‘bu konuda tepkimi göstermeseydim, beni sevenler taraftar olanlar yuh artık diyeceklerdi. O yüzden tepkimi gösterdim’ demiş. Bu aslında Alevilik ile ilgili meselede tavrını ortaya koyma isteğinden bu türden beğeni ve retweetleri yaptığını gösteriyor.”

Saymaz, yine yakın çevresinden edindiği bilgiye göre önceki gün başlayan ve hükümeti eleştiren ve Peker’in kendisini öven paylaşımlarının neden olduğu ile ilgili ise şunları aktardı:

“O çevrenin iddiasına göre, Cumhurbaşkanı ile birlikte Suudi Arabistan’a heyetten birileri buraya gelmişken, Peker’in BAE’lerinden Türkiye’ye iadesi için Suudiler’den yardım isteyelim gibi bir talepte bulunmuşlar. Bu olmuş mu bilmiyorum. Peker çevresinin iddiası böyle.”

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun