Sakarya’da şaşırtan olay: Kargalar meskeni bakın ne hale getirdi

Üç katlı meskenin en üst katında bulunan banyo camından içeri giren kargalar, konutun banyo kısmını çöp ve kısımlarla doldurdu.

Şaşkınlık oluşturan olay, Karasu ilçesi Kabakoz Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalle üzerinde bulunan üç katlı konutta oturan Ramazan Aydın ve ailesi, iş nedeniyle iki yıl evvel kent dışına çıktı. İki yıldır boş duran meskenin banyo camından giren kargalar, konutun banyosunda bulunan duşa kabini ağzına kadar çöp ve kollarla doldurdu.

Meskenden gelen karga sesleri sonrasında Ramazan Aydın’ın annesi Tükeziban Aydın harekete geçti. Kent dışındaki oğlunun meskenin anahtarını kendisine göndermesi sonucunda meskene giren anne, banyodaki görünüm karşısında şok oldu.

“HAYATIMDA BU TÜRLÜ BİR ŞEY GÖRMEDİM”

Yaşadığı şaşkınlığı anlatan anne Aydın, “Oğlum iki yıl evvel iş için kent dışına çıktı ve meskeni iki yıldır boş durumda. Banyonun havalandırma camından kargaların girip çıktığını gördüm. Üst kattan da karga sesleri geliyordu. Anahtarı istedim, kargoyla gönderdi. Konuta girdiğimde, kargaların banyonun camındaki tülü yırtarak girmiş olduğunu ve duşa kabini ağzına kadar kısım modülleri ve çöple doldurduğunu gördüm. Artık kara kara düşünüyorum, bu kadar kısmı, çöpü nasıl boşaltacağım diye. Hayatımda bu türlü bir şey görmedim” sözlerine yer verdi.

KAYNAK: İHA