Oscar Ödülleri’nde Will Smith, Chris Rock’ı sahnede tokatladı

Geçtiğimiz dakikalarda sona eren Oscar Ödülleri, dağıtılan ödüllerin yanı sıra uzun süre akıllardan çıkmayacak bir televizyon olayıyla daha gündeme oturdu. Gecede aynı zamanda King Richards filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Will Smith, yaptığı bir şaka sebebiyle Chris Rock’ı sahnede tokatladı. Salondakiler bunun ilk etapta bir şaka olduğu zannetmiş olsa da gerçeğin ortaya çıkması ile birlikte adeta herkes şoka uğradı.

Oscar Ödülleri’nde Will Smith, Chris Rock’ı tokatladı

Oscar Ödülleri'nde Will Smith, Chris Rock'ı sahnede tokatladı

Ödül töreninde bir kategori sunmak için sahneye çıkan Chris Rock, Will Smith’in eşi olan ünlü oyuncu Jada Pinkett Smith hakkında kötü bir espri yaptı. Oyuncunun saç kesimi üzerinden bir şaka yapan Chris Rock, sonrasında Will Smith tarafından sahnede saldırıya uğradı. Chrs Rock, Jada’nın saçını Ridley Scott tarafından yönetilen Jane’in Zaferi (G.I. Jane) filmindeki Demi Moore’un canlandırdığı Jordon O’Neill karakterine benzetti ve G.I. Jane 2 göndermesi yaptı. 

Bu espriden sonra kameralar Jada Pinkett Smith’e döndüğünde aslında oyuncunun yüzünün nasıl düştüğü de ekranlara yansıdı. Çünkü ünlü oyuncu bir süre önce Will Smith ile özel hayatında yaşadığı problemlerin de etkisi ile saçlarının döküldüğünü ve bu nedenle kafasını kazıtmak zorunda kaldığını belirtmişti. Aslında ünlü oyuncunun ülkemizde Saçkıran tabiriyle de bilinen ve tıpta Alopesi Areata diye geçen türde bir hastalığa yakalandığı biliniyor. Yani Chris Rock’ın esprisinin yersiz olduğunu ve aynı zamanda kötü bir şaka olduğunu da belirtmemiz gerek.