New BitShares Nedir? NBS Coin Ne İşe Yarar?

New BitShares (NBS), merkeziyetsiz bir kripto para birimi değişimi olarak başlayan Delegated Proof-of-Stake (DPoS) genel blok zinciri altyapısı olan BitShares’in (BTS) bir çatalıdır. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “New BitShares nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

New BitShares Nedir? Ne İşe Yarar?

New Bitshares, bir Bitshares çatalı ve devredilen hisse kanıtı veya dPos konsensüs algoritmasını kullanan bir genel blok zinciri altyapısıdır.

Çatal, bir DPoS konsensüsüne dayalı olarak çalışmaya devam eder. Ayrıca bu çatal, yalnızca BTS komitesi tarafından BTS4.0 için onaylanmayan işlevleri tersine çevirir. Yani BTS4.0’ın diğer işlevleri kullanılmaya devam eder.

Elbette kendisini, EOS‘un kurucusunun dPos konsensüsüne dayanan merkeziyetsiz finansı (DeFi) ve DEX’i (merkeziyetsiz borsalar) güçlendirmek için açık kaynaklı bir çözüm (OSS) olarak tanımlamakta.

NBS Coin Nedir?

NBS coin New BitShares’in yerel tokenidir. Token; işlem ücretleri, oylama, değer deposu, teminat olarak ve New BitShares Ağı içinde stake için kullanılır. DEFI’nin ve DEX’in DPOS konsensüsüne ve DAO yönetim yapısına dayalı bir OSS’dir. NBS, hızlı ve istikrarlı bir merkezi olmayan değişim ve merkezi olmayan finansal platform oluşturmak için blok zinciri dünyasındaki gelişmiş grafen teknolojisini kullanır.

NBS topluluğunun kendisi, herhangi bir kuruluşun özel varlıkları veya faaliyetleri oylamasına ve yürütmesine izin veren, merkezi olmayan bir DPOS konsensüs mekanizmasıdır. Bir kripto para ve çekirdek tokenler için bir oy ağırlığı ile NBS sahipleri, topluluk geliştirme programını destekleyip desteklememeye özgürce karar verebilmektedir. İşlem kararının alınmasından yürütmenin gözden geçirilmesine ve çözümlenmesine kadar tüm süreç şeffaf ve adil bir ortamda yürütülmektedir.

New BitShares Nasıl Çalışır?

Yeni Bitshares, BTS 4.0’da Bitshares komitesi tarafından onaylanmayan bazı özellikleri tersine çevirmek için çalışmakta. Ek olarak, Yeni Bitshares’in BTS’den içermeyeceği özellikler de vardır, örneğin:

  • Oyların ağırlığının zayıflaması.
  • Komite seçimleri bir oy (1:1) esasına göre yapılmaktadır.
  • Engellenmemiş hesaplardan gelen oyları sıfır olarak sayar.
  • Bitshares menkul kıymet olarak kullanıldığında oy haklarının ortadan kaldırılması.

Özünde Bitshare ile aynı şekilde çalışır ancak küçük değişikliklerle merkezileşme korkusunu azaltmayı amaçlamaktadır. Ek olarak kullanıcılar tarafından haksız olarak kabul edilen bazı özellikleri ortadan kaldırmaktadır.

New BitShares Nedir? NBS Coin Nasıl Alınır?

New BitShares şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. New BitShares’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, MEXC, CoinTiger, Huobi Global. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.