Netflix Türkiye üyelik fiyatlarına zam geldi

Netflix Türkiye üyelik fiyatlarına zam yapılılacağı resmi olarak açıklandı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler yayın platformlarından biri olan, online dizi, film ve belgesel izleme platformunun farklı aboneliklerine yaklaşık %40 oranında fiyat artışı yapıldı. Bu artıştan sonra en düşük abonelik ücreti 37.99 TL’ye yükselmiş oldu.

Netflix Türkiye üyelik fiyatlarına zam geliyor

Geçtiğimiz yıl global olarak fiyatlarını arttıran Netflix, Türkiye ayağında ise bir fiyat artışı yapmamıştı. %60 olarak açıklanan enflasyon rakamının ardından zam gelmesi ise dikkat çekti. Yapılan fiyat artışlarına baktığımızda daha önce 26.99 TL olan temel paketin yeni fiyatının 37.99 TL olduğunu görüyoruz.  Aynı anda iki farklı kullanıcıya içerik izleme ve indirme imkanı sağlayan Standart paket ise 40.99 TL’den 57.99 TL fiyatına çıkarılmış. Dört farklı kullanıcıya aynı anda izleme ve indirme sunmasının yanı sıra Ultra HD gibi özelliklere de sahip olan Özel paketin fiyatı ise 54.99 TL’den 77.99 TL’ye çıkarılmış.

Netflix Türkiye üyelik fiyatlarına zam geldi

Bu paketlerin yurt dışı fiyatlarına baktığımızda ise sırasıyla 9.90 dolar, 15.50 dolar ve 19.90 dolar olduklarını görüyoruz. Firmanın yaptığı açıklama ise şu şekilde;

“Günümüzde keyifli vakit geçirmek için her zamankinden daha fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle üyelerimize sunduğumuz deneyimi daha da geliştirmek için aralıksız çalışıyoruz. Ancak geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things gibi benzersiz yapımlara yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye’deki ücretlerimizi güncellememiz gerekiyor. Her zaman olduğu gibi zengin içerik kütüphanemize eksiksiz erişim sağlayan üç üyelik seçeneği arasından bütçenize uygun bir plan seçebilirsiniz.”