Krizde büyük iddia: Arjantinli futbolcularla itişen görevli silahlı…

Paylaş

Dün gece oynanan Brezilya-Arjantin maçına sağlık prosedürü krizi damga vurdu. Brezilya Sağlık Gözetim Ajansı (ANVISA) görevlileri, 6. dakikada aniden sahaya girerek Arjantin’in İngiltere’den gelen 4 oyuncusunun kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle sınır dışı edileceğini bildirdi.

Paylaş

ANVISA görevlileri, Arjantin milli takımında forma giyen ve İngiltere Premier Lig’de oynayan 4 oyuncunun, son 14 günde İngiltere’de bulunduğu için göç idaresi yeminli beyanına aksi hareket ettiği gerekçesiyle maçı durdurdu.

Paylaş

Arjantin basını, sahaya giren ilk yetkili isim olan şahsın Nicolás Otamendi ve Marcos Acuña ile yaşadığı gerginliğe geniş yer ayırırken, bahsi geçen yetkilinin üzerinde silah taşıdığını iddia etti.

Paylaş

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL), Brezilya – Arjantin maçının ertelendiğini açıklarken hakem ve gözlemcilerin ise maç raporunu FIFA Disiplin Komitesi’ne ileteceğini ve son kararın da FIFA Disiplin Komitesi tarafından verileceğini açıkladı.

Paylaş

Brezilya Futbol Federasyonu (CBF), 2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’ndeki Brezilya-Arjantin maçının ertelenmesine neden olan Brezilya Sağlık Gözetim Ajansının (ANVISA) tutumu nedeniyle “şaşkın” olduklarını açıkladı.

Paylaş

Açıklamada, “CBF, en sert sağlık önlemlerinin alınmasını savunur ve bunlara uyar. Ancak, başlamış bir karşılaşmada, ANVISA’nın gerçekleştirdiği eylem karşısında tam anlamıyla şaşırdığını vurgular. ANVISA, bunu daha uygun bir şekilde, farklı bir zamanda ve maçtan önce yapabilirdi” ifadeleri kullanıldı.

Güney amerika