Kral Charles’a Galler’de protesto: Senin geçit merasiminin parasını ödüyoruz

İngiltere’nin yeni hükümdarı olarak dün Galler’in başşehri Cardiff’e birinci ziyaretini yapan Kral 3. Charles bir kişi tarafından protesto edildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre artan güç fiyatları nedeniyle ülkenin yeni Hükümdarı 3. Charles’ı protesto eden vatandaş, “Biz meskenlerimizi ısıtmak için çabalarken, senin geçit merasiminin parasını ödemek zorundayız. Vergi mükellefi sizin için 100 milyon pound ödüyor ve ne için?” dedi.

Kral Charles, vatandaşın protestosunun akabinde bulunduğu yerden uzaklaşmaya başladı ve Kral’ın yakın müdafaası da süratlice ortaya girerek yansısını lisana getiren vatandaşın önünü kapattı.

73 YAŞINDA TAHTA GEÇTİ

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 8 Eylül’de yaz tatilini geçirdiği İskoçya’nın Aberdeenshire bölgesindeki Balmoral Kalesi’nde hayatını kaybetmişti.

Buckingham Sarayı, Kraliçe Elizabeth’in vefatının akabinde, birebir gün yaptığı açıklamada, Charles’ın tahta geçerek “İngiltere Kralı” olduğunu duyurmuştu.

Kraliçe’nin 73 yaşındaki oğlu Charles’ın ülkenin yeni hükümdarı olduğu, 10 Eylül Cumartesi günü başşehir Londra’daki St. James Sarayı’nda düzenlenen merasimle resmen ilan edilmişti.