Konami, eFootball’u erken çıkardığı için pişman

PES serisinin yerine konumlandırılan ve eFootball oyunu geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmış ve neresinden tutarsanız tutun büyük eleştiriler toplayan bir yapım olmuştu. Oynanış dinamiklerinin yanı sıra animasyonlar ve futbolcu görünümleriyle de uzun süre dalga konusu olan oyun için Konami’den yeni bir açıklama daha geldi. Konami yaptığı bu açıklamada 1.0.0 sürümü ile tam sürüme kavuşacak olan oyunu erken çıkardıkları için bir nevi pişman olduklarını dile getirmiş.

Konami, eFootball için pişman olduğunu açıkladı

Konami, eFootball'u erken çıkardığı için pişman

14 Nisan’da 1.0.0 sürümüne yükseltilecek olan eFootball, böylelikle tam sürüme de kavuşmuş olacak. Oyun çok erken piyasaya sürüldüğü için doğal olarak birçok eksiğe de sahipti ve Konami’nin neden böyle bir strateji sergilediğine kimse anlam verememişti. Anlaşılan Konami’de bu stratejisine pek anlam verememiş.

Konami’nin yaptığı açıklamada; “Oyunu zamanında çıkarmaya çok fazla odaklandık ve kalite gibi en önemli şeyi gözden kaçırdık. Doğal ve haklı olarak hayal kırıklığına uğrayan hayranlardan, oyunun eleştirildiği incelemelerle karşılaştık.” ifadelerine yer verilmiş. eFootball 2022’nin 1.0.0 srümü dediğimiz gibi 14 Nisan’da yayınlanacak. Konami’ye göre, eklenen yeniliklerin dışında oyundaki birçok hata da bu sürüm ile birlikte giderilmiş durumda.