Kaza sonrası sürüklenen araçlar bebek arabası ve yayalara çarptı; 1 meyyit 7 yaralı

Denizli’nin Merkezefendi ilçesine bağlı Şemikler Mahallesinde meydana gelen kazada, Cinkaya Bulvarı üzerinde bulunan kavşakta 59 yaşındaki Hüseyin K. yönetimindeki 20 ACU 547 plakalı araba ile 47 yaşındaki Nadir B. hakimiyetindeki 20 ABH 046 plakalı minibüs çarpıştı.

Çarpışmanın tesiriyle araçlar kaldırımda bulunan 46 yaşındaki Ömer F.B., gebe olan 34 yaşındaki Kumral Ö. ile bebek otomobilinde bulunan 10 aylık Amine Azra Bakan’a çarptı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi.

CAN PAZARI YAŞANDI

Olay yerine giden sıhhat vazifelileri durumu ağır olan bebeği ve gebe olan bayanı ile yayayı süratlice hastaneye kaldırdı. Arabada bulunan 13 yaşındaki Z.Ö. ve 7 yaşındaki Y. G. önlem maksatlı hastaneye kaldırılırken, araçlardaki 36 yaşındaki H.Ö., 33 yaşındaki G.G. ve O.G. ise ayakta tedavi edildi.

Can pazarının yaşandığı olayda sürçüler gözaltına alınırken, minibüsün kullanıcısı Nadir B.’nin ise 1.57 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Kaza ile birlikte can pazarının yaşandığı olayda meraklı vatandaşlar ise balkonlara çıkarak o anları izledi, kimi ise kayıt altına aldı.

Öte yandan, hastaneye kaldırılan Amine Azra bebekten ise kısa müddet sonra acı haber geldi. Bebeğin hekimlerin tüm müdahalesine karşın hayatını kaybettiği öğrenilirken, hastaneye kaldırılan çocukların ise taburcu edildiği belirtildi. Gebe Kumral Ö. ve yaya Ömer F.B.’nin ise tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.