İTÜ Robot Olimpiyatları 25-26 Nisan Tarihinde Başlıyor

Bu sene 15. kez gerçekleşecek olan İTÜRO, robotik alanında çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve endüstri temsilcilerini düzenlenecek etkinlikler aracılığıyla bir araya getirmeyi hedefliyor. 

25-26 Nisan tarihleri arasında yapılacak etkinlik kapsamında yerli ve yabancı akademisyenler, sanayi katılımcıları ve deneyimli öğrenciler tarafından, robotik ve kontrol bilimi gibi alanlarda seminerler, söyleşiler, paneller, atölye çalışmaları ve sergiler düzenlenecek. 

Başvurular 20 Nisan’a kadar devam edecek

İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO) yarışmalarla eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliklerle, bu alanda çalışmalar yapmakta olan katılımcılara yol göstermekte ve katılımcıların bakış açılarını genişletmeyi hedefliyor. 

Her yıl yaklaşık 10.000 katılımcı sayısına ulaşan etkinlikte, İTÜ’nün 250. yılına özel çeşitli tematik kategoriler bulunuyor. Bunlar; Pul Toplayan, Renk Seçen, Çizgi İzleyen: Cumhuriyet Yolu, Lojistik, Trafik: İTÜ Ayazağa, Algolab, Senaryo: Arama Kurtarma ve Mini Sumo.

100 bin TL’nin üzerinde para ödülü!

İTÜRO’ da bu yıl toplamda 100.000 TL’nin üzerinde para ödülü, toplamda 50.000 TL değerinde eğitimler ve çekilişlerden de sürpriz ödüller veriliyor. 

İTÜRO 2023 kategorileri ve kategori kural kitapçıklarına www.ituro.org bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kayıt için bu linki tıklayabilirsiniz.

Instagram hesabı için bu linki tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir