İstanbul’da üniversite öğrencisinin kuşkulu mevti

Sarıyer’de mimarlık okuyan üniversite öğrencisi 24 yaşındaki genç, yaşadığı konutta başına poşet geçirilmiş halde meyyit bulundu. Yanında hastane tipi oksijen tüpü ve bedenine uzanan hortumların da görüldüğü olayla ilgili polis inceleme başlattı. 

Olay, evvelki hafta Cuma günü saat 23.00 sıralarında Sarıyer Ayazağa’da meydana geldi.

Beykent Üniversitesi Mimarlık kısmı 4. sınıf öğrencisi olan 24 yaşındaki Aziz Can Belice, kız arkadaşı Rana Gülümser K. ile olaydan bir gün evvel yaşadıkları rezidansa geldi.

Çiftin burada geceyi geçirmesinin akabinde Rana Gülümser K., sonraki gün saat 16.00 sıralarında imtihana girmek için konuttan ayrılarak üniversiteye gitti.

EVE DÖNÜNCE VAHİM GÖRÜNTÜYLE KARŞILAŞTI

Yaklaşık 1 saat sonra konuta geri dönen Rana Gülümser K., Belice’ye Beyoğlu Cihangir’e gideceğini ve kendisinin de yanına gelmesini istediğini söyledi.

Ardından genç kız Belice’nin yanından ayrılarak yola koyuldu. Bir müddet sonra Belice’nin gelmemesi üzerine Rana K., evvel onu aradı akabinde da ileti attı.

Gencin karşılık vermemesi üzerine merak ederek meskene geri gelen genç bayan, zili çaldı fakat kapıyı açan olmadı.

Genç bayan bunun üzerine polis gruplarına ihbarda bulunarak ve site güvenliğine bilgi verdi.

Kısa müddette olay yerine gelen polis grupları, çilingir yardımıyla içeriye girdiğinde vahim bir görünümle karşılaştı.

Salondaki koltukta yatar vaziyette duran genç, başına poşet geçirilmiş halde bulundu. Ayrıyeten gencin çabucak yanı başında ise hastane tipi oksijen tüpü ile bedenine uzanan hortumlar olduğu görüldü.

İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları, gencin bedeninde yaptığı incelemeler sonucunda hayatını kaybettiğini belirledi.

SEVGİLİSİ SÖZÜ İÇİN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Korkunç olayın akabinde polis grupları, ölen gencin kız arkadaşı Rana K.’yı tabirini almak üzere emniyete götürdü.

Genç bayan emniyetteki sözünde, Aziz Can Belice’nin yaklaşık 2 hafta evvel intihar edebileceğini söylediği, kendisini ciddiye almayarak geçiştirdiğini ve oksijen tüpünü gördüğünü lakin Belice’ye ne olduğunu sorduğunda bir şey söylemediğini belirttiğini söz etti.

Öte yandan olay yeri inceleme takımları ve Cumhuriyet savcısının incelemelerinin akabinde gencin cenazesi kesin mevt nedeninin belirlenmesi için İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Evde yapılan incelemelerde masanın üstünde ise “kedimi besleyin, güzel bakın üşümesin” yazılı bir not bulundu.

Burada otopsisi tamamlanan genç, ailesinin yaşadığı Mersin’in Yenişehir ilçesindeki cemevinde kılınan cenaze namazının akabinde toprağa verildi. Gencin cenazesinde ailesi ve yakınları feryat etti. Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı. (İHA)