İddia: Süleyman Soylu kendisini eleştiren albayı görevden aldı

DUVAR- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Güneydoğu’da görev yapan bir Jandardma komutanını ‘uygulamalarını eleştirdiği için’ görevden aldığı öne sürüldü.

T24 yazarı Tolga Şardan, bugünkü yazısında iddiayı şu ifadelerle dile getirdi:

“Jandarma Albay, görev yaptığı kentimizde geçtiğimiz günlerde bir dost sohbetinde İçişleri Bakanı Soylu’nun bazı uygulamalarını eleştirdi.

Jandarma komutanının değerlendirmelerinde açıkça Soylu’yu eleştirmesini dinleyen ve geçmişte Soylu ile birlikte aynı partide bulunan bir yerel siyasetçi, Ankara’ya gelerek sohbette konuşulanları İçişleri Bakanı’na aktardı.

Bu gelişme üzerine Soylu, özel kalemi aracılığıyla kendisini eleştiren il jandarma komutanını Ankara’ya çağırdı. Başkente gelen komutan, uzunca bir süre özel kalem müdürlüğünde Soylu’nun kendisiyle görüşmesini bekledi.

Komutanı makamına alan Soylu, kızgın ifadelerle rahatsızlığını aktardı. Kısa süren görüşmenin ardından Soylu, Jandarma Genel Komutanlığı’na ‘komutanın görevden alınması’ talimatını verdi. Komutanın sohbette söylediklerinden bir bölümünü biliyorum. Ancak herhangi bir adli sürece neden olmamak için şimdilik yazmıyorum.

Jandarma Genel Komutanlığı da Bakan Soylu’dan gelen talimat üzerine söz konusu komutanı geçici görevle Ankara’ya çekti.” (HABER MERKEZİ)