Erdoğan Rahatsızlanınca Vatandaşların İkram Baklavalarından Yediği Görüntüler “Acaba Zehirlendi mi?” Dedirtti

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz akşam Kanal 7 ve Ülke TV ortak canlı yayınında gündemi değerlendirirken rahatsızlanınca yayın birden kesildi. Programa verilen aranın ardından Erdoğan, ‘Yoğun çalışıyoruz. Ciddi manada üşüttüm’ diye konuştu. Ancak Erdoğan’a Sakarya mitingi sırasında baklava ikramı yapılması sosyal medyada gündem oldu.

Geçtiğimiz akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı Kanal 7 ve Ülke TV’nin canlı yayınında fenalaştı.

Saat 22.00’de başlayacağı açıklanan yayın 23.30’da başlamıştı, gündem değerlendirmesi sırasında ‘Eyvah eyvah’ sesi duyuldu.

Programa ara verildikten sonra Erdoğan rahatsızlığı ile ilgili açıklama yaptı ve üşüttüğünü belirtti.

Erdoğan, aranın ardından açıklamasında: ‘Yoğun çalışıyoruz. Ciddi manada üşüttüm. Programı iptal etsek yanlış anlaşılır mı diye düşündük. Sözümüz için geldik. İzleyicilerden helallik isterim’ diye konuştu.

Erdoğan’ın rahatsızlığı sonrasında sosyal medyada gündem önceki gün Sakarya mitinginde Erdoğan’a ikram edilen baklava oldu.

Sakarya’da Akyazı ilçesinde miting yapan Erdoğan, kara yolu ile Arifiye ilçesindeki programa katılmak için yola çıktı. Burada Erdoğan’ın konvoyunu Sakaryalılar durdurmuş ve yiyecek ikram etmişti.

Erdoğan’ın yolunu kesen vatandaşların bir tepsi içerisinde baklava, kuruyemiş, ayran ve çay ikram etmişlerdi. Erdoğan’ın Sakaryalı kadınların ev baklavasından yediği görüntüler viral oldu.

Üzerinden henüz tam bir gün geçmeyen bu görüntüler Twitter’da kullanıcıların aklına aynı soruyu getirdi: Acaba Erdoğan yediği baklavalar nedeniyle rahatsızlanmış olabilir mi?

Kullanıcılar sosyal medyada konvoyda kadınların ikram ettiği baklavaya gönderme yaptı: “Baklava taze mi değildi acaba?”

“Adam sizin yüzünüzden midesini bozdu.”

Konu ile ilgili esprili paylaşımlar da yapıldı:

?

?

Acaba…

Hasan Sabbah örneği viral oldu…

Diğer yandan durumu gayet ciddiye alarak emniyeti ve içişleri bakanlığını olayı araştırması için göreve davet edenler de vardı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir