Elon Musk Twitter’dan hisse satın aldı

Çılgın iş adamı Elon Musk Twitter’dan yüzde 9.2’lik hisse satın aldı. 3 buçuk milyar dolara denk gelen hisse ile Musk firmanın en büyük bireysel hissedarı oldu. Elon Musk, GTA 5 dahil olmak üzere pek çok konuyu Twitter’dan trollemesi ile de meşhur.
Elon Musk Twitter’dan daha önce 73 milyon dolarlık hisse satın almıştı

Elon Musk, önce 14 Mart tarihinde Twitter’dan 73 buçuk milyon dolara yakın hisse satın almış, ardından 26 Mart’ta Twitter’ın yeterince demokratik olmadığını hatta ifade özgürlüğüne izin vermediğini belirtmişti. Musk’ın, kendi sosyal medya platformunu kurmayı planladığı biliniyor.
Elon Musk TwitterElon Musk Twitter’a yönelttiği eleştirinin ardından paylaştığı ankette Twitter’da ifade özgürlüğü olup olmadığını sormuştu. 80.2 milyon takipçili Musk’ın anketinde, 2 milyon civarı oy kullanılmasının ardından yüzde 70’lik bir kesim “Hayır” cevabını vermişti. Elon Musk, alışıldık firma patronlarının aksine aktif -ve trollemeyi seven- bir Twitter kullanıcısı. Kendisi kripto para kullancıılarını pek çok kez trolleyerek anlık değer kaybı veya yükselişlerine çokça sebep olmuştu.

Elon Musk’ın bireysel hissesi olan yüzde 9.2 çok yüksek gözükmese de, platformun kurucusu olan Jack Dorsey’in hissesinin yalnızca yüzde 2 buçuk olduğunu belirtmekte fayda var.