Elektronik mürekkep teknolojisinde gelecek gösterimi: “Gallery 3”

Elektronik mürekkep teknolojisi birçok diğer teknoloji gibi gelişmeye devam ediyor. Bu sefer Gallery 3 çok ses getirdi.

Elektronik mürekkep teknolojisinin arkasındaki isim E-Ink, kısa süre önce karşımıza en son çözümü “Kaleido 3” ile çıkmıştı. Renkli gösterim yapabilen yeni nesil e-mürekkep ekran teknolojisi, firmanın daha önceki çözümlerinden daha canlı ve 7,8 inç ile 10,3 inç yanında 13,3 inç boyutunda da elde edilebilecek duyurusu yapılmıştı. Bu ekran gelişmiş bir seçenekti ve siyah beyaz olarak 300 ppi, renkli olaraksa daha önceki çözüm Kaleido Plus’tan farklı olarak 100 ppi değil 150 ppi değerlerine sahipti. Bu teknoloji firma için bir yakın gelecek gösterimiydi. Ancak firmanın geleceğinde esas olarak Gallery 3 yer alıyor. Bugün tanıtım yapılan yeni ekran, henüz prototip aşamasında ve uzak gelecek gösterimi olarak alanda büyük bir teknik ilerleme getiriyor.

Gallery 3, ilk olarak katlanabilir ya da kıvrılabilir yapıda tasarlanmış. Bu sayede çok farklı formlarda E-Kitap okuyucular için kapıyı açan yeni nesil elektronik mürekkep teknolojisi, renkli yapıda ve bu konuda da çıtayı yükseltiyor. Yeni ürün 4,096 yerine tam 50 bin farklı renk gösterebiliyor. Aşağıdaki videolar içerisinde görebileceğiniz renk güncelleme süresi 1,5 saniye seviyesine düşürülen ekran, renkli tarafta 150 ppi yerine 300 ppi değerine sahip ve bu sayede çok daha keskin / net görüntüler oluşturabiliyor.

Gallery 3’ün henüz ne zaman ticari bir modelde karşımıza çıkacağı aktarılmıyor. Firmanın önce Kaleido 3 ile çıkış yapma planı bulunuyor. Daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’de Türkçe içerik yoksunluğundan dolayı çok fazla öne çıkamayan E-Kitap okuyucular, yurt dışında ise inanılmaz popüler durumdalar.

Gallery 3 elektronik mürekkep ekran için paylaşılan videolar: