Ekrem İmamoğlu’nun Konya Mitingini Hedef Gösterip ‘Şeytan Taşlama Çağrısı Yapan’ Provokatörler

Erzurum’da taşlı saldırıya uğrayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Konya’da gerçekleştireceği miting hedef gösterildi. Kızılay’la bağı olan bağı olan kişiler ve AKP Konya Milletvekili Selman Özboyacı’nın danışmanı Sami Kayalar, Ekrem İmamoğlu’nu tehdit ederek insanları ‘şeytan taşlamaya’ davet etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşlarla buluşmak için gittiği Erzurum’da taşlı saldırıya uğramıştı.

Birçok vatandaşımızın taşlarla yaralandığı saldırıda Ekrem İmamoğlu’nun bulunduğu otobüs de taşlanmıştı. Saldırıya müdahale edilmeyince alandan ayrılmak zorunda kalan İmamoğlu, İstanbul’a dönmüştü.

Bu saldırının ardından da Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mayıs’ta Konya mitinginin olduğu hatırlatıldı. Gazeteci Nevşin Mengü, CHP’liler kentte mitingin pankartlarının kesilip indirildiğini aktarıyor” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Konya’da gerçekleştireceği miting öncesi de Konya’da bulunan Kızılay yöneticisi oldukları iddia edilen bazı kişiler skandal paylaşımlar yaptı ve insanları ‘Şeytan taşlamaya’ davet etti.

Onlardan biri de AKP Konya Milletvekili Selman Özboyacı’nın danışmanı Sami Kayalar’dı.

Kızılay yöneticisi olan Ahmet Dağlı da Facebook hesabından bu paylaşımı yaptı.

Kızılay Konya Şube Başkanı ve AK Parti Konya Eski Milletvekili Hüseyin Üzülmez’in oğlu Kızılay Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Abdullah Halit Üzülmez de Ekrem İmamoğlu’nu tehdit etti.

Vatandaşları Ekrem İmamoğlu’na karşı kışkırtan Kızılay’la bağı olan bu kişilerle ilgili Kızılay da açıklama yaptı. Yaptılan açıklamada “Kızılay ilkelerine aykırı bu beyanlar nedeniyle haklarında inceleme başlatılmış olup, her iki kişi de Kızılay faaliyetlerinden el çektirilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir