Dünyanın en küçük ve en hafif F2.8 standart zoom lensi: Sony FE 24-70mm F2.8 GM II

Sony, dünyanın en küçük ve en hafif zoom lensini görücüye çıkardı. Sony FE 24-70mm F2.8 GM II, fotoğrafçılar ve kameramanlar için yüksek bir performans vadediyor.

Yeniden tasarlanan lens, iki yüksek hassasiyetli XA öğe dahil olmak üzere beş asferik lens parçasına sahip. Lenste iki adet ekstra düşük dağılım haricinde iki adet Super ED cam bulunuyor. Lens renk sapmalarını, astigmatizmi, bozulmayı ve komayı etkin bir şekilde kontrol ediyor. Parlamayı ve gölgelenmeyi azaltabilen bu lenste rijinal Nano AR Kaplama II mevcut. Yeni geliştirilen 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığı sayesinde kullanıcılar kaliteli bokeh çekimler gerçekleştirebiliyor.

FE 24-70mm F2.8 GM II’de Sony‘nin dört orijinal XD doğrusal motoru kullanılıyor. Lens, kayan odak mekanizması ve gelişmiş lens kontrolünü kullanarak güvenilir bir odak sağlıyor. Lens, fotoğraflar için 30 fps’ye kadar sürekli çekimi ve otomatik odaklamalı 4K 120p video kaydını destekliyor.

Sony FE 24-70mm F2.8 GM II modelinin fiyatı ne kadar?

FE 24-70mm F2.8 GM II, diyafram kapalıyken hareketsiz görüntüler çekerken bile tam AF izleme performansı sağlıyor. Lens sürekli çekim yaparken hareketli nesnelerin derin alan derinliğinde keskin odakta kalmasına imkan tanıyor. Orijinal 24-70 mm F2.8 G Master’dan yaklaşık yüzde 20 daha hafif olan FE 24-70mm F2.8 GM II, 695 gram ağırlığında. Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmayan lensin yurt dışı fiyatı ise 2.298 dolar.

İlginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle