Diablo 4 zindanları için oynanış görüntüleri ortaya çıktı

Diablo serisinin geliştiricisi olan Blizzard Entertainment, köklü geçmişi bulunan serisinin son oyunu olan Diablo 4 zindanları hakkında bir sürü yeni bilgiyi açıkladı.

Diablo 4 2019 yılındaki Blizzcon etkinliğinde duyurulmasından bu yana oldukça zaman geçti. Blizzard da bu süre içerisinde oyun serisinin hayranlarının projeden haberdar olmaları için rutin olarak bloglar yayımlamaya devam etti.

Şimdi ise 29 Mart 2022’de yayımlanan en son blog yazısı ile birlikte Diablo 4 zindanları hakkında daha fazla ayrıntı sahibi olduk. İçeriğin biraz geç girilmesinin sebebi, videonun kapalı olarak yayınlanması ve direkt linkini bilmediğiniz sürece videoyu görememeniz.

Diablo 4 zindanları 150’den fazla olacak

Blizzard en son yayımladığı blog yazısında Diablo IV için 150’den fazla zindan eklemeyi planladığını açıkladı. Blizzard’ın yardımcı sanat yönetmeni Brian Fletcher geçmiş oyunlarla kıyaslayarak zindanlar hakkında daha fazla bilgi verdi.

Diablo 4 zindanları oynanış görüntüleri

Fletcher, “Zindanlar bildiğiniz ve önceki Diablo oyunlarından sevdiğiniz rastgele içeriklere sahip. Ancak, Sanctuary dünyasında her zamankinden daha fazla zindan yapmamızı sağlayan yeni ve heyecan verici özellikler ekledik.” dedi.

“150’den fazla zindanın içeriğini desteklemek için çevresel sanat yapma şeklimizi yalnızca tek bir zindanda değil, birden çok yerde kullanabilecek kadar esnek olması için düzenlemek zorunda kaldık. Bu çok fazla zamanımızı alıyor. Bir zindan yapmak birden çok ekibin yoğun çalışması ile meydana geliyor ve bunu sizlere göstermekten gurur duyuyoruz.”