Davutoğlu’ndan iktidara Yunanistan daveti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Miçotakis’ çıkışını kıymetlendiren Gelecek Partisi başkanı Davutoğlu, Erdoğan’ın kelamlarına atıfta bulunarak, “Madem “onurlu ve şahsiyetli siyasetçilerle” yol yürüyeceksiniz size ve ülkemize hakaret eden Trump’la sarmaş dolaş olmayacaktınız! Milletimizi soykırımla suçlayan Biden’la görüşmek için bu kadar ezilmeyecektiniz! Onlarca askerimizi şehit eden Putin’in kapısında beklemeyecektiniz” tenkidinde bulundu.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, Yunanistan Başbakanı’nı işaret ederek “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok” kelamlarını ve iktidarın Yunanistan ile olan bağlarını kıymetlendirdi.

“ASLA KABUL EDİLEMEZ”

“Miçotakis’in ABD’de lisana getirdiği tezler asla kabul edilemez” diyen Davutoğlu, “Hem adadaki barışı yok edecek hem de Ege ve Akdeniz’de istikrarı bozacak bir yaklaşımdır. Gereken karşılıklar elbette verilmelidir” değerlendirmesinde bulundu.

“BUGÜN MU AKLINIZ BAŞINIZA GELDİ?”

İktidara sorular sıralayan Davutoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

* “Ancak şu sorular da ortada durmaktadır:

*İktidar hangi yanıtları vermiştir?

*5 gün sonra lakin bugün mü aklınız başınıza gelmiştir?

*Yunan büyükelçi bakanlığa çağrılmış mıdır?

*Türkiye Cumhuriyeti devletinin çıkarları ferdî egoyla değil serinkanlı adımlar ve reaksiyonlarla korunur. Madem “onurlu ve şahsiyetli siyasetçilerle” yol yürüyeceksiniz size ve ülkemize hakaret eden Trump’la sarmaş dolaş olmayacaktınız!

*Milletimizi soykırımla suçlayan Biden’la görüşmek için bu kadar ezilmeyecektiniz! Onlarca askerimizi şehit eden Putin’in kapısında beklemeyecektiniz!”