CHP’li Başarır’dan RTÜK’e sert reaksiyon: ‘Uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf veren bir İçişleri Bakanı’nı misyondan alsanız daha düzgün bir iş yapmaz mısınız?’

Radyo ve Televizyon Üst Şurası (RTÜK), Halk TV’ye 5 sefer program durdurma ve üst huduttan idari para cezası yaptırımı uyguladı.

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, toplumsal medya hesabından kararın oyçokluğu ile alındığını duyururken “Halk TV’ye 3. ceza da Kelamım Var programına katılan CHP Milletvekili Ali Yetenekli Başarır’ın daima söylediği narco devlet eleştirisi nedeniyle yüzde 3 para cezası verildi. RTÜK’e nazaran, iktidarı övmek dışında her türlü sorgulama ve tenkit artık cürüm sayılacak! Gaye susturulmuş Türkiye!” açıklamasını yaptı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Becerikli Başarır, Halk TV’de gerçekleştirilen Kelamım Var programında “narkodevlet” terimini kullandığı için Halk TV’ye verilen yüzde 3 para cezasını sert bir lisanla eleştirdi.

“BİZİM BİR UĞRAŞ HARCAMAMIZA GEREK YOK”

Halk TV’deki bir programda yapmış olduğu konuşmadan ötürü Halk TV’ye ceza kesilmesini eleştiren CHP’li Başarır, “Ben narkodevlet terimini kullandığım için Halk TV’ye para cezası geldi. Bu yüzden mi ceza veriyorsunuz, bu yüzden mi kızıyorsunuz? Uyuşturucu baronlarıyla, suçlularla fotoğraf veren bir İçişleri Bakanı’nı vazifeden alsanız daha düzgün bir iş yapmaz mısınız? Onlarla fotoğraf veren, onlarla iç içe olan bir bakan var. Siz bunun hesabını verin. Neden kanalı cezalandırıyorsunuz? Ayrıyeten Süleyman Soylu’yu ben ve kanal küçük düşürmüyor lakin o oturduğu makamı küçük düşürmek için her şeyi yapıyor. Bunun için konuşmamıza gerek yok zira onun fotoğrafları, onun davranışları ve onun alakaları esasen buna yetiyor. Bizim bir efor harcamamıza hiç gerek yok” dedi.