Attack on Titan final sezonunun son bölümleri 2023’te yayınlanacak

Attack on Titan Final sezonu için hayranların aslında korktuğu haber geldi ve bir 3.Kısım olacağı ortaya çıktı. Attack on Titan Final Season Part 2 yayınlanan son bölümü ile sona ermiş oldu. Daha önce herhangi bir Part 3 açıklamasının yapılmamış olması ise bir nevi serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratmış oldu. Çünkü son sezon yayınlanmaya başladığında bu sezonun ikiye ayrılacağı ve manganın da sona ermesi ile birlikte anime serisinin de sona ermesi bekleniyordu.

Öncelikle haberin devamının anime serisinde güncel olmayanlar için spoiler niteliğinde olacağını belirtelim. 

Attack on Titan final sezonunun son bölümleri 2023’te yayınlanacak

Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) animesi yayınlanan her sezonu ile konuşulmaya devam ediyor. Serinin 4. ve final sezonunun bir 3.kısma sahip olduğu açıklandı ve bu kısım için ilk poster yayınlandı. Animenin 4.sezon ilk kısmı 16. bölüm ile birlikte sona ermişti. ikinci kısım ise “The Dawn of Humanity” isimli 28. bölüm ile tamamlanmış oldu. Yapılan açıklamaya göre 3.kısım bölümleri 2023 yılında yayınlanacak.

Attack on Titan final sezonunun son bölümleri 2023'te yayınlanacak

Serinin mangası geçtiğimiz yıl sona erdi. Doğal olarak manga okuyucuları anime serisinde hangi olayların kendilerini beklediğini doğal olarak biliyor. Bazı yönlerden hayal kırıklığı yaratsa da manganın genel olarak tatmin edici bir şekilde final yaptığını da söyleyebiliriz. Yayınlanan 4.sezon 28 bölüm mangada 130. bölüme denk geliyor. Serinin 139. bölüm ile sona erdiğini düşünecek olursak anime için muhtemelen 8 ya da 9 bölümlük bir son kısmın bizi beklediğini söyleyebiliriz.