Apple Watch için sevindiren gelişme: Acil durumlarda yardımınıza koşacak!

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. Şirket her ne kadar akıllı telefonlar ve bilgisayarlarıyla ön plana çıksa da giyilebilir cihazların da üretimi gerçekleştiriyor. Sunduğu ürün çeşitliliği sayesinde dünya genelinde iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Apple Watch, şirketin uzun yıllardır piyasaya sürdüğü cihazlar arasında yer alıyor. Her sene yeni bir iPhone modeliyle birlikte tanıtılan akıllı saat, kullanıcılarına sunduğu donanımsal ve yazılımsal özellikler sayesinde birçok kullanıcı tarafından beğeniliyor. Ortaya çıkan bilgilere göre yeni akıllı saatlere kullanıcıları memnun edecek bir özellik daha eklenebilir.

Apple Watch Series 6 için ücretsiz onarım programı başladı

Bir sonraki Apple Watch, uydu bağlantısına sahip olabilir!

Geçen yıl, iPhone 13 serisinde uydu bağlantısı özelliğine yer verileceği söyleniyordu. Her ne kadar geçen yıl iddialar asılsız çıksa da bu yıl iPhone 14 serisinde acil durumlar için uydu bağlantısına sahip olacağı düşünülüyor. Ortaya atılan iddialara göre uydu bağlantısı sadece iPhone 14 serisiyle sınırlı kalmayacak.

Bloomberg yazarı Mark Gurman’ın iddialarına göre bu yıl ya da 2023 yılında piyasaya sürülecek Apple Watch modellerinde uydu bağlantısına yer verilecek. Gurman yaptığı açıklamada şirketin bu özelliği akıllı saatlere ekleyerek kullanıcıların acil durumlarda rahatlıkla iletişim kurmasını sağlayacağını belirtti.

Son zamanlarda Apple, uydu anlamında birçok anlaşma yapmaya başladı. Özellikle Amerika’nın en büyük uydu şirketlerinden Globalstar, adı açıklanmayan bir müşteri için sürekli uydu hizmetlerine güç sağlamak amacıyla 17 yeni uydu anlaşması yaptığı açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından şirketin adı açıklanmaya müşteri olduğu düşünülmeye başlandı.

Apple Watch

Bu yıl Apple, bizlerin karşısına 3 farklı Apple Watch modeliyle çıkacak. Bunlardan biri standart versiyon, diğeri SE ve üçüncüsü ise bugüne kadar hiç görmediğimiz bir model olacak. Büyük ihtimalle bu modellerden SE dışındaki tüm modeller uydu bağlantısı özelliğini içerecek. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce Apple Watch ile uydu üzerinden iletişimi kurulmalı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında veya SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.