Akdeniz futbola doyacak! Hedef: Başarı

Ahmet Geven

2023 hedeflerini “başarı” üzerine kuran iki Antalya ekibinin başkanları, yeni sezon için umut dolu mesajlar verdi.

Geçen sezon Avrupa’nın kapısından dönen ve sezonu 64 puanla 5. sırada tamamlayan Aytemiz Alanyaspor’un Başkanı Hasan Çavuşoğlu, tribünlerin daha ciddi ve daha iddialı bir Alanyaspor izleyeceklerini ifade etti.

Türkiye’de futbolcu, hoca transferi değil de “başkan” transferi yapılabilse, bilgi ve becerisiyle Türk futboluna kazandırdığı hocalar ve birbirinden kıymetli yabancı oyuncularla adından söz ettiren Başkan Çavuşoğlu’na transfer teklifi yapardı. Çavuşoğlu, 2023’te Alanyalı futbolseverlerin çok daha kaliteli ve keyif veren bir oyun anlayışıyla yepyeni bir Alanyaspor izleyeceklerini dile getirdi.

Antalyaspor’un 2023 sezonu hedefi ise çok daha farklı. Geçen sezon başında herkesin, “Bu takım küme düşer” dediği, ancak Nuri Şahin’le devre arası yaptığı isabetli transferlerle iyi bir süreç geçiren Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, 2022-2023 sezonunda çok daha farklı bir Antalyaspor izleneceğini, tribünlerin bambaşka bir Antalyaspor göreceklerini belirtti, “Büyük hedefler için büyük düşünüyoruz. Nuri Şahin hocamızla kaldığımız yerden devam edeceğiz. Daha kalabalık tribünlere oynayacağımıza inanıyorum. Akdeniz’de futbol keyif verecektir” diye konuştu.