1 Milyon dolarlık NFT yanlışlıkla 1 cent’e satıldı

Dino Dealer isimli “taş görselleri” çizmede “uzmanlaşmış” bir NFT tasarımcısı 1 milyon dolarlık NFT’sini yanlış değerler ile sisteme kaydedince muhteşem eseri bir bot tarafından anında yok pahasına satın alındı. NFT’lerin oyun firmalarının radarına girdiği bu dönemde, saatler harcadığınız sanat eserinizi bir blockchain’e kaydederken doğru değerleri girin, yoksa emeğiniz boşa gider.

1 Milyon dolarlık NFT’si 1 cent’e gitti

Dino Dealer, sisteme yüklediği EtherRock adındaki jpeg taş görselini (farklı renkleri de var) 444 eth yerine 444 wei ücreti karşılığında yüklemiş. Bu da yaklaşık 1 milyon dolar ile bedavaya satmak arasındaki fark gibi. Dino Dealer NFT’sini satın alan botun sahibine ulaşmaya çalışmış ancak tabi ki yanıt alamamış.
1 Milyon dolarlık NFT

Dino Dealer, konuyla ilgili Twitter’da şöyle dert yanmış:

” Haftanız nasıl geçiyor? Benim ki mi? Az önce yanlışlıkla etherrock #44’ümü 444 eth yerine 444 wei karşılığında sisteme yükledim. Bir bot onu anında satın alarak aynı blockchain üzerinde 234 eth fiyat ile satışa koydu. Tek tıklama ile 1 milyon dolarlık gelirden oldum. Hiç umudum yok mu? Botun sahibi merhamet gösterebilir mi?”

Tabi bu ahlaksız botun bahsi geçen sanat eserini aslında hak ettiği değere satın aldığını düşünenler de var.